Czy konopie indyjskie mogą być receptą na autyzm?

Autyzm - choroba XXI wieku

Autyzm jest chorobą, która dotyka dużą część naszego społeczeństwa. Mówi się o tym, że schorzenie to jest chorobą na skalę globalną, ponieważ z roku na rok przybywa coraz więcej osób zapadających na te schorzenie. Leczenie autyzmu nie jest do końca proste, gdyż osoby chorujące różnie reagują na farmakoterapie, czy terapie psychiatryczną autyzmu.

Czy marihuana działa na autyzm?

Konopie indyjskie, zwane powszechnie marihuaną są środkiem, który w Polsce jest po części zakazany. Można bowiem nabyć nasiona konopi indyjskiej w wielu sklepach internetowych, które sprzedają nasiona tej zielonej rośliny w celach czysto kolekcjonerskich. Coraz powszechniej mówi się jednak o tym, że przeprowadzane badania wskazują na to, że marihuana ma pro-zdrowotny wpływ na nasze zdrowie, a przede wszystkim na leczenie wielu schorzeń. Autyzm jest jednym ze schorzeń, które przy stosowaniu konopi indyjskiej daje znacznie mniej intensywniejsze objawy.

Jak konopie działają na autyzm?

Autyzm, jako choroba charakteryzująca się napadami agresji i licznymi stanami lękowymi jest schorzeniem, które ciężko jest leczyć. Od wielu lat przeprowadzane są jednak kompleksowe badania, które wskazują na to, że konopia indyjska cudownie wpływa na całkowite zanikanie, lub ustępowanie uciążliwych objawów autyzmu. Jest to szczególnie ważne dla rodzin osoby chorej, które są całkowicie obciążone towarzystwem osoby chorej, które napady agresji czy stany lękowe "przerzuca" na barki swoich najbliższych.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 9, 2022