Marihuana i jej korzyści dla pacjentów ze schizofrenią

Zastosowania medyczne marihuany

Pomimo tego, że mamy do czynienia z coraz częstszymi informacjami o marihuanie i jej zastosowaniom medycznym, wiemy nadal naprawdę niewiele jeśli chodzi o wpływ na leczenie schorzenia jakim jest schizofrenia. Jedno spośród wielu badań sugeruje, że CBD odgrywa naprawdę ważną rolę w zmniejszeniu psychotycznych objawów, a badania inne opublikowane w roku 2013 wskazują, że naprawdę konopie mogą niektóre z upośledzeń zmniejszyć u wszystkich osób, które cierpią na schizofrenię.

Objawy schizofrenii

Jeśli chodzi o objawy schizofrenii to dzieli się je na dwie kategorie. Są to objawy negatywne oraz objawy pozytywne. Pozytywne objawy, to wszystkie te które u ogólnej popularni wcale nie występują. Chodzi o psychozę czy też omamy. Z kolei objawy negatywne to zaburzenia funkcjonowania typowego. Niektóre spośród negatywnych objawów to niemożność odczuwania dużej przyjemności czy też brak emocji. Są one trudniejsze zwykle do wyleczenia, a niżeli objawy pozytywne.

Brak identyfikacji emocji

Jednym negatywnym objawem, który może być u wielu chorych osób zauważalny to tak naprawdę niemożność identyfikacji dokładnej emocji. Jak się można spodziewać, doprowadzić to może do problemów w międzyludzkich relacjach.

Co wykazały badania?

Badania, które zostały opublikowane wykazały zgodnie, że marihuana zaoferować może rozwiązanie poprzez zachowanie emocjonalnej pacjencji u wszelkich pacjentów, którzy mają schizofrenię.