Marihuana i jej korzyści dla pacjentów ze schizofrenią

Zastosowania medyczne marihuany

Pomimo tego, że mamy do czynienia z coraz częstszymi informacjami o marihuanie i jej zastosowaniom medycznym, wiemy nadal naprawdę niewiele jeśli chodzi o wpływ na leczenie schorzenia jakim jest schizofrenia. Jedno spośród wielu badań sugeruje, że CBD odgrywa naprawdę ważną rolę w zmniejszeniu psychotycznych objawów, a badania inne opublikowane w roku 2013 wskazują, że naprawdę konopie mogą niektóre z upośledzeń zmniejszyć u wszystkich osób, które cierpią na schizofrenię.

Objawy schizofrenii

Jeśli chodzi o objawy schizofrenii to dzieli się je na dwie kategorie. Są to objawy negatywne oraz objawy pozytywne. Pozytywne objawy, to wszystkie te które u ogólnej popularni wcale nie występują. Chodzi o psychozę czy też omamy. Z kolei objawy negatywne to zaburzenia funkcjonowania typowego. Niektóre spośród negatywnych objawów to niemożność odczuwania dużej przyjemności czy też brak emocji. Są one trudniejsze zwykle do wyleczenia, a niżeli objawy pozytywne.

Brak identyfikacji emocji

Jednym negatywnym objawem, który może być u wielu chorych osób zauważalny to tak naprawdę niemożność identyfikacji dokładnej emocji. Jak się można spodziewać, doprowadzić to może do problemów w międzyludzkich relacjach.

Co wykazały badania?

Badania, które zostały opublikowane wykazały zgodnie, że marihuana zaoferować może rozwiązanie poprzez zachowanie emocjonalnej pacjencji u wszelkich pacjentów, którzy mają schizofrenię.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 9, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Korzyści terapiii medyczną marihuaną w chorobie Parkinsona

Potencjalne zastosowanie medycznej marihuany w terapii choroby Parkinsona

Choroba Parkinsona jest chorobą obejmującą układ nerwowy. W wyniku przebiegu choroby Parkinsona dochodzi do zwyrodnienia i zaniku neuronów istoty czarnej znajdującej się w śródmózgowiu. Neurony zlokalizowane w tym obszarze odpowiedzialne są za syntezę dopaminy, czyli neuroprzekaźnika warunkującego prawidłowe przesyłanie sygnałów w mózgu.  Obecnie mówi się że u podłoża choroby Parkinsona leżą procesy zapalne w wyniku których dochodzi do nasilonego stresu oksydacyjnego, nadmiernej produkcji wolnych rodników tlenowych i uszkadzania delikatnej struktury błony komórkowej neuronów. Tkanka nerwowa posiada bardzo słabe zdolności do regeneracji dlatego po uszkodzeniu neuronów bardzo ciężko jest to zregenerować. Badania na szczurach wykazały że THC może bardzo skutecznie hamować procesy zapalne w mózgu.

Medyczna marihuana pomoże nam wygrać z osteoporozą?

Konopie pomagają w leczeniu wielu chorób, zwłaszcza tych związanych z wiekiem pacjenta. O ile jednak poruszono już niemal wszystkie tematy, tak nikt dotychczas nie zainteresował się osteoporozą. Okazuje się jednak, że stosowne badania zostały przeprowadzone.