Medyczna marihuana w leczeniu migreny

Konopie lepsze niż leki

Przeprowadzana jest coraz większa ilość badań, które potwierdzają, że medyczna marihuana jest bardziej skuteczna w leczeniu migreny, niż leki tradycyjne. Badania wyraźnie pokazują, że dawka kannabinoidów zmniejsza częstotliwość i napady migrenowe, w porównaniu do powszechnych medykamentów. W pewnych badaniach wykazano, że migrenowe bóle głowy zmniejszyły się o około 43,5%. Co ważne, marihuana działa równie skutecznie na zmniejszenie nasilenia bólu u pacjentów, których dotyka klasterowy bóle głowy.

Spadek napadów migreny

Kolejne nadania wykonywane były na grupie 121 dorosłych osób, którzy cierpieli na migrenowe bóle głowy. Po 4 latach stwierdzono, że u 85% pacjentów zanotowano zmniejszenie częstotliwości napadów, a u 12% osób, konopie pomogły w przerwaniu bólów głowy. Naukowcy prowadzący badania potwierdzili, że częstotliwość migreny zmalała z 10,4 do 4,6 na miesiąc, z pomocą marihuany medycznej. Dalsze badania powinny być przeprowadzone pod kątem ustalenia dawki i odmiany marihuany, najbardziej korzystnej na bóle migrenowe.

Sklep z nasionami marihuany https://www.taniesianie.pl/

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 9, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Marihuana i jej korzyści dla pacjentów ze schizofrenią

Zastosowania medyczne marihuany

Pomimo tego, że mamy do czynienia z coraz częstszymi informacjami o marihuanie i jej zastosowaniom medycznym, wiemy nadal naprawdę niewiele jeśli chodzi o wpływ na leczenie schorzenia jakim jest schizofrenia. Jedno spośród wielu badań sugeruje, że CBD odgrywa naprawdę ważną rolę w zmniejszeniu psychotycznych objawów, a badania inne opublikowane w roku 2013 wskazują, że naprawdę konopie mogą niektóre z upośledzeń zmniejszyć u wszystkich osób, które cierpią na schizofrenię.

Medyczna marihuana pomoże nam wygrać z osteoporozą?

Konopie pomagają w leczeniu wielu chorób, zwłaszcza tych związanych z wiekiem pacjenta. O ile jednak poruszono już niemal wszystkie tematy, tak nikt dotychczas nie zainteresował się osteoporozą. Okazuje się jednak, że stosowne badania zostały przeprowadzone.