Podstawy leczenia marihuaną

Czy leczenie marihuaną jest zasadne?

Zazwyczaj marihuana powiązywana jest z środkami zakazanymi. To roślina, która wykazuje właściwości odkażające. Zarazem jak pokazują przeprowadzane badania, nie tylko to jest działaniem tego zioła. Nasiona marihuany, z których wykonuje się pasty, mają działanie przeciwzapalne. Dawniej wykorzystywano marihuanę jako odżywkę do włosów. Przypisywano temu ziołu właściwości odrobaczające i zapobiegające zatwardzeniom.

Odkryte kiedyś właściwości lecznicze konopi przypomina się i dzisiaj, jednak nie jest to zadanie proste. Leczenie przy wykorzystaniu konopi to na pewno alternatywa. Można je praktykować, ale trzeba mieć do tego przekonanie. Nie każdy ma do marihuany takie podejście. Funkcjonuje wielu negujących. Faktem jest to, że w Internecie działa niejeden sklep z nasionami konopi, w jakim nasiona można zamówić. W osobistym zakresie można je siać i wypróbować, czy konopia się sprawdzi. Jeśli ludzie zmierzają ku temu, to nie pod wpływem emocji, ale zdobytych informacji. Zwykle dużo interesują się oni, czy przyjmowanie marihuany jest wskazane i czy może dać oczekiwane efekty. Czytają również o tym, jak marihuanę uprawiać. Oni na swoim własnym przykładzie mają doświadczenie o tym, czy tego rodzaju terapia pomaga. Nie zawsze musi tak się stać. Nie każdy także na takie działanie się zdecyduje. To sytuacja zupełnie logiczna.

Ten artykuł został zaktualizowany w dniu sierpień 9, 2022

Powinieneś przeczytać również:

Korzyści terapiii medyczną marihuaną w chorobie Parkinsona

Potencjalne zastosowanie medycznej marihuany w terapii choroby Parkinsona

Choroba Parkinsona jest chorobą obejmującą układ nerwowy. W wyniku przebiegu choroby Parkinsona dochodzi do zwyrodnienia i zaniku neuronów istoty czarnej znajdującej się w śródmózgowiu. Neurony zlokalizowane w tym obszarze odpowiedzialne są za syntezę dopaminy, czyli neuroprzekaźnika warunkującego prawidłowe przesyłanie sygnałów w mózgu.  Obecnie mówi się że u podłoża choroby Parkinsona leżą procesy zapalne w wyniku których dochodzi do nasilonego stresu oksydacyjnego, nadmiernej produkcji wolnych rodników tlenowych i uszkadzania delikatnej struktury błony komórkowej neuronów. Tkanka nerwowa posiada bardzo słabe zdolności do regeneracji dlatego po uszkodzeniu neuronów bardzo ciężko jest to zregenerować. Badania na szczurach wykazały że THC może bardzo skutecznie hamować procesy zapalne w mózgu.