Zastosowanie marihuany leczniczej w chorobie Parkinsona

Przyczyny choroby Parkinsona, a kannabinoidy

Choroba Parkinsona polega przede wszystkim na zaburzeniu pracy układu endokannabinoidowego, który odpowiada za funkcje motoryczne naszego organizmu. Na wspomniany powyżej układ oddziałują kannabinoidy, które występują w naszym organizmie naturalnie, ale także te podawane zewnętrznie na przykład w postaci marihuany. Kannabinoidy wykazują działanie antyoksydacyjne, co chroni neurony przed działaniem stresu oksydacyjnego.

Medyczna marihuana na Parkinsona

Przeprowadzono na ten temat wiele badań i jednogłośnie stwierdzono, że podawanie kannabinoidów w postaci leczniczej marihuany osobom chorym na Parkinsona niweluje niektóre objawy. Osłabia drżenie mięśni, bezsenność oraz ogranicza ból. Rodziny osób, które stosowały terapię medyczną marihuaną potwierdzały fakt, że chorzy byli w lepszej kondycji oraz mniej cierpieli ze względu na ból.

W jaki sposób przyjmować medyczną marihuanę?

Zalecane jest przyjmowanie medycznej marihuany przy pomocy waporyzatorów, które umożliwiają wdychanie czystej substancji bez zapalania suszu. Ziarna marihuany medycznej można kupić w sklepach internetowych, ich sprzedaż oraz kolekcjonowanie jest w Polsce zupełnie legalne.

Nadzieja w leczeniu

Lecznicza marihuana jest nadzieją dla wielu chorych, nie tylko ze względu na ograniczenie objawów motorycznych, ale przede wszystkim zmniejszenie bólu, który w chorobie Parkinsona również występuje. Preparaty leczniczej marihuany powinny być wykorzystywane w Polsce w celu pomocy chorym.